Українська
 
Панас Саксаганський

Дата введення в обіг: 14 травня 2019
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Якість карбування Гурт Тираж, штук
2 нейзильбер 12.8 31 спеціальний анциркулейтед рифлений 35000

 

Серія: Видатні особистості України

 Присвячена видатному українському актору, режисеру, драматургу, педагогу, одному з корифеїв українського побутового театру – Саксаганському (Тобілевичу) Панасу Карповичу. За своє творче життя Панас Карпович створив цілу галерею сценічних образів комедійного і драматичного репертуару, які стали класичними зразками акторської техніки й майстерності перевтілення: Копач (“Сто тисяч” І. Карпенка-Карого), Голохвостий (“За двома зайцями” М. Старицького), Карась (“Запорожець за Дунаєм” С. Гулака-Артемовського), Возний, Виборний (“Наталка Полтавка” І. Котляревського) та багато інших. Панас Саксаганський відомий не тільки як актор, а і як талановитий режисер, який започаткував систему попередньої роботи над роллю. Автор комедій “Лицеміри” (1908), “Шантрапа” (1913).


Роздрібна ціна, 41 грн: (станом на 14.05.2019)

 

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України (праворуч), під яким вертикальний напис УКРАЇНА; у центрі – стилізовану композицію: на дзеркальному тлі – улюблене крісло П. Саксаганського, на якому лежить капелюх, ліворуч від крісла – дзеркальний абрис актора, який тримає в руці маску, праворуч – театральна завіса; унизу написи: 2019/2 ГРИВНІ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено стилізовану композицію, яка символізує вислів актора: “Кожна людина хоче здаватися не тим, чим вона є. Я знаю добре це, а через те портрета свого я малювати не стану… Переживати і гірке й солодке, бачити і світло й темряву життя і не офарбувати все власним настроєм – не всякому дано…” (Панас Саксаганський “По шляху життя”): дзеркальний абрис актора, який у руці тримає маску з обличчям, що символізує його талант перевтілення; ліворуч – театральна завіса; праворуч – роки його життя 1859/1940 та напис ПАНАС САКСАГАНСЬКИЙ (півколом).

 

Художник: аверс: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій, реверс:
Скульптор: Дем`яненко Володимир, Атаманчук Володимир

 

 
Сайт для коллекционеров-любителей и профессионалов