Українська
 
1075 років з часу правління княгині Ольги

Дата введення в обіг: 14 травня 2020
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Якість карбування Гурт Тираж, штук Фактичний тираж, штук
20 срібло
(Ag 925)
62.2 50 спеціальний анциркулейтед гладкий із заглибленим написом 2 500 2 500

 

Серія:  Княжа Україна

Присвячена періоду правління княгині Ольги (945–964 рр.), з діяльністю якої пов’язаний новий етап розвитку давньоруської державності. Посівши київський престол, княгиня Ольга провадила успішну внутрішню й зовнішню політику, зміцнювала торговельні та політичні зв’язки Київської Русі, сприяла зростанню її міжнародного авторитету. Вона продовжила політику з підтримання дружних відносин із Візантією, а також прийняла хрещення в головному храмі Візантійської імперії – Софійському соборі.


Роздрібна ціна, 3797 грн: (станом на 18.12.2020)

 

  На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, під яким напис – УКРАЇНА; ліворуч рік карбування монети – 2020; унизу номінал монети – 20/ ГРИВЕНЬ; у центрі на тлі декоративного орнаменту часів Київської Русі – стилізоване позолочене зображення фрагмента літописної мініатюри (локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,001 г).
  На реверсі монети в колі з декоративного орнаменту часів Київської Русі зображено княгиню Ольгу та написи: КНЯГИНЯ/ ОЛЬГА (угорі) 1075 (ліворуч), під ним РОКІВ З ЧАСУ (півколом) та ПРАВЛІННЯ (півколом праворуч).

 

Художник: Фандікова Наталія
Скульптор: Дем`яненко Володимир , Демяненко Анатолій

 

 
Сайт для коллекционеров-любителей и профессионалов